Чому фермерам не варто очікувати зростання цін на свиней до середини жовтня?

0 63

З початку жовтня ціни на свиней забійних кондицій були стабільними. Будуть вони такими і до середини місяця. Фермери зможуть здавати живець закупівельникам за середньою ціною від 48 до 50 грн за кілограм, повідомляє SEEDS.

Наразі попит та пропозиція на свинину живою вагою в Україні є незмінними, тому значних цінових коливань очікувати не варто. Утім, тривалі святкові вихідні все ж можуть дещо пожвавити попит.

“З огляду на плановий перебіг реалізації, а також відносну збалансованість пропозиції живця та попиту на нього, виробники свинини прогнозують, що котирування наступного тижня не зміняться. Крім цього, оператори очікують підтримки для внутрішніх цін на свинину з боку дещо вищої споживчої активності напередодні тривалих святкових вихідних. У свою чергу заготівельники живця відзначають сезонні коливання реалізації, повернення середньої маси товарного поголів’я до традиційних забійних кондицій (близько 110 кг), а також посилення цінової конкуренції серед м’ясопереробників. Крім цього, окремі представники галузі відзначають, що сталість закупівельних цін на свинину дозволяє працювати планомірніше, тоді як цінові коливання, зокрема негативні, переважно не сприяють пожвавленню реалізації”, – зазначають в Асоціації “Свинарі України”.

Читайте також: Свинина подорожчає – квоти на імпорт майже вичерпані

Нагадаємо, у вересні було вичерпано квоти на безмитне ввезення свинини з ЄС до України (20 тис. тонн). Це дещо зменшило конкуренцію для українських виробників, адже кожен імпортований кілограм коштує на 10%-12% дорожче за рахунок сплати мита.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!