Чому фермери півдня не змогли заробити на врожаї баштанних

0 539

До третини врожаю польового кавуна ризикує втратити Херсонщина. Адже в пік його достигання у регіоні панує спека, коли денна температура повітря у степу сягає сорока градусів Цельсію. У таких умовах достиглий кавун треба забирати з баштану чим швидше, бо за три-чотири дні він ризикує запектися у власній оболонці.

Але забрати вдається далеко не все: оптових покупців недостатньо, а вивозити солодку ягоду самотужки не кожен аграрій “подужає”.

“Чимало власників баштанів нині перейшли на вирощування тонкокорих сортів імпортної селекції. Вони й справді солодші та привабливіші для покупця, ніж відомі ще з часів СРСР сорти “Астраханський”, “Мелітопольський”, “Княжин” тощо. Але є й суттєвий недолік: “новачки” не такі витриваліші на спеку. І якщо такі кавуни вчасно не забрати з поля, від 30 до 40 відсотків врожаю можна списати у втрати, — коментує голова фермерського господарства “Зоря Каховщини” Леонід Кириченко. – Як не дивно, але за подібних обставин у певному виграші будуть не дуже дбайливі власники баштанів, котрі не організували прополювання бур’янів. У їхньому затінку достиглий кавун збережеться краще”.

Урожай баштанних аграрії Таврії нині ладні віддавати задешево, аби заробити хоч щось. І комерсанти цим охоче скористалися: оптові ціни на солодку ягоду миттю впали.

“За кілограм кавуна нині дають копійок п’ятдесят, і то оптовиків із своїми фурами ще пошукати треба, — зазначає директор сільгосппідприємства у селі Клини Олешківського району Херсонщини Леонід Сиваков.  – Між тим, собівартість баштанних доходить до 80-90 копійок за кілограм. Виходить, продавати їх селяни зараз “приречені” собі на збиток”.

З баштанними аграрії, схоже, “наступили на ті самі граблі”, що й минулого року: виростити врожай зуміли, продати з вигодою вже ні. Адже в пік сезону кавуни треба вивозити не “фурами” по розбитих дорогах, а суднами вище по Дніпру. У нас же прийшла одна “розпіарена” баржа, забрала з півтисячі тонн кавунів та динь, і по всьому. А такі баржі у серпні-вересні слід було б по кілька щотижня відряджати!

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Newday

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!