Чому на Вінниччині зникають плантації малини

0 2 113

Ягідний бум на Вінниччині поступово згасає. Ще кілька років тому на вирощування полуниці, малини та ожини переходили навіть фірми, які раніше не займалися сільським господарством.

Ще б пак! Ягоди з Вінниці почали експортувати до Європи, де ціна на закупівлю значно вища. Здавали по два євро за кілограм малини. Мілкі фермери, замість городини вже садили плодові саджанці. Всі отримували пристойні прибути.

А от у 2018-му більшість почали підраховувати збитки. Та сама малина ледь дотягувалась до 12 гривень за кіло. Бізнес для більшості став невигідним. Від нього почали відмовлятися.

“Проблема у тому, що більшість підприємств та підприємливих осіб, рахують прибуток через калькулятор. Мало хто хоче розібратися із тим, як приклад, чому з’явився малиновий бум.

У Європі основний постачальник малини на заморозку Польща та Сербія. У 2015-му в одних посохло, інших затопило. Тоді і став дефіцит ягоди на переробку. В України з’явився шанс заявити про себе.

Для наших співвітчизників у того часу була дуже висока ціна. До 2 євро за кілограм. Тому бізнесмени, особливо ті, хто не займається сільським господарством, взяли калькулятор, помножили потенційну ціну, яку можна отримати, на ціну, яка на той момент була. В очах потемніло від перспективи”, – розповів генеральний директор Україно-Голландського підприємства, що займається вирощуванням троянд, ягідних культур та плодових дерев Олександр Дусанюк.

За словами експерта, бізнесмени почали швидко шукати посадковий матеріал.

“Аби зекономити, купували дешевший. Не з розсадників. От через 3-4 роки маємо піковий врожай, але ягода мілка, неякісна. І такої дуже-дуже багато. А переробник просто користується моментом, й каже, можу вам дати лише по 12 гривень за кіло.

У людей не виникає бажання продовжувати займатися цією справою. Адже попередні розрахунки були зовсім інші. Плюс, враховуючи те, що багато малих господарств, уявімо собі, село 100 кілометрів від обласного центру, і все село свого часу засадили городи малиною замість картоплі. У кожного 50 соток малини.

І це їх вже єдиний шлях заробити гроші. Бо городини не лишилося, худоби також. У людей вибір, віддавати за що дають, або взагалі не збирати. Хто зорієнтувався вчасно, створили невеличкі кооперативи з морозильним обладнанням, вони могли продавати ягоди значно за вигіднішою для них ціною. Еквівалентом до 30 гривень.

Дуже хочеться сподіватися, що ціна цього року буде більш адекватною. Якщо ні, малину просто перестануть вирощувати”, – зауважує Дусанюк.

SEEDS.org.ua за інформацією Вінниця.info 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!