Чому на мапі експортерів свіжої полуниці немає України

0 943

Через проблеми з дотриманням технологій і низька якість продукції, незадовільну логістику Україна експортує суниці садової у 280 разів менше, ніж Іспанія. Хоча могла би експортувати не лише суницю садову та лохину а й малину та ожину.

Про це пише президентка асоціації “Ягідництво України” Ірина Кухтіна у своїй колонці “Світовий ринок ягід цікавий, але конкурентний”.

Споживання ягід у світі зростає швидше, ніж споживання інших фруктів. Зростає частка малини й ожини. Наприклад, у країнах ЄС активніше споживають малину, натомість у США ожина нарощує свою частку за рахунок малини.

“Королевою ягід лишається суниця садова з обсягом 9 млн т. Обсяги вирощування за останні роки істотно наростив Китай і Мексика”, — зазначила експертка. “Це передусім культура свіжого ринку. Найбільший експортер суниць садових – Іспанія з обсягом 280 тис. т.

На мапі експортерів свіжих суниць України немає, наш обсяг – 1 тис. т. Головні причини такої ситуації: проблеми з дотриманням технологій і низька якість продукції, незадовільна логістика. Щоб отримувати ягоди класу преміум для свіжого ринку, виробники переходять у закритий ґрунт, зменшуючи залежність від погоди та робочої сили”.

По малині на свіжий експортний ринок найбільше працюють Мексика (яка постачає ягоди в США) та Іспанія, на заморожений – Польща та Сербія.

По лохині найцікавішим світовим імпортером є Китай. Він має високі вимоги до цих ягід (діаметр 15+, ідеальний товарний вигляд), але й платить за них відповідно.

Ринку замороженої лохини фактично немає: заморожена малина, лохина й смородина мають один експортний код.

Один із лідерів світового експорту лохини – Чилі – нарощує виробництво органічної лохини, яке вже становить 18%, а в деяких чилійських регіонах – 40%.

Смородина лишається недооціненою.

У підсумку, ринок ягід росте, він цікавий, але конкурентний, особливо в Євросоюзі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agrotimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!