Чому не варто очікувати підвищення закупівельних цін на сонях?

0 809

На сьогодні на ринку насіння соняшнику склалася наступна ситуація: фермери продовжують утримувати “насіння”, чекаючи запаморочливого зростання закупівельних цін. Однак, за прогнозами експертів, цього стрибка не трапиться, більш того – на початку серпня очікується обвал вартості соняшнику при закупівлі, повідомляє SEEDS.

Бізнес-аналітик Борис Береговий розповів про причини очікуваного падіння цін.

“Фермери зараз дивляться на зростання цін на соняшникову олію і розраховують, що буде рости також і закупівельна ціна на соняшник, але цього не станеться. У зростання цін на соняшникову олію свої причини: його “тягне” вгору ціна на пальмову олію, яка подорожчала через скорочення роботи виробництв – Малайзію та Індонезію зараз жорстко “атакує” COVID-19.

Наші переробники це зростання цін на олію будуть використовувати як спосіб нарешті заробити, “відігратися” за всі втрати неврожайного року, тому підвищувати закупівельні ціни не будуть “, – прокоментував Борис.

Експерт зазначив, що можливість утримувати зростання цін у переробників є – через низьку конкуренції: багато виробників олії вже закінчили для себе сезон і припинили роботу до вересня.

Багато в чому на закупівельні ціни вплинуть великі трейдери, і ось яким чином, розповідає Береговий:

“Згідно з моїми джерелами, у великих гравців на українському ринку зараз є великі експортні контракти на поставку соняшникової олії в серпні. Однак, якщо вони зрозуміють, що в Україні стільки олії їм не отримати – вони легко завантажать свої кораблі, наприклад в Аргентині. А після виконання своїх домовленостей будуть неспішно закуповувати олію за ціною нового врожаю. І зрозуміло, що тоді переробникам доведеться просто “обвалити” закупівельні ціни “.

На питання, як би він рекомендував вчинити фермерам у цій ситуації, експерт відповів:

“У липні фермери ще можуть продати насіння з прибутком. У серпні це вже буде гра “в російську рулетку”. Я б радив не ризикувати, і реалізувати соняшник найближчим часом “, – прокоментував Борис Береговий.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!