Чому сімейне фермерство має бути основою аграрного устрою України?

2 1 204

Нещодавно з’явилася законодавча ініціатива щодо закріплення фермерства основою аграрного устрою України, зокрема, шляхом внесення змін до статті 41 Конституції. Наскільки вдалим є цей крок, та яку роль грає фермерство у розвитку сільського господарства та сільських територій у коментарі для SEEDS розповіла Тетяна Грищенко, депутат Верховної Ради, учасниця міжфракційного об’єднання Депутатська аграрна рада (ДАР).

“Закріплення фермерства основою аграрного устрою – слушний та, вже давно, необхідний крок. Україна – це, насамперед, аграрна держава, проте досі в Україні аграрний устрій залишається законодавчо не визначеним. Скажу більше: основою аграрного устрою в Україні має бути не просто фермерство, а сімейне фермерство. Саме сімейне фермерство є і залишається еталонною моделлю розвитку галузі сільського господарства всіх, без вийняту країн Європи та світу, які мають розвинене сільське господарство (Польща, Німеччина, Франція, Данія, Чехія, Румунія, Нідерланди, США, Японія, Ізраїль). Зверніть, будь ласка, увагу на Польщу. У ст. 23 Конституції Польщі визначено, що основою аграрного устрою Польської держави є сімейне господарство (сімейні ферми). З огляду на це, вся політка Польщі спрямовується на створення, розвиток та підтримку саме сімейних фермерських господарств”, – говорить Тетяна Грищенко.

Пані Тетяна наводить такі аргументи на користь закріплення сімейного фермерства основою сільського господарства:

• за показником доданої вартості малі та середні фермерські господарства дають найбільшу додану вартість з розрахунку на гектар обробленої площі;
• фермерство забезпечує зайнятість на селі – одна зайнята особа на 50-70 га;
• забезпечує найвищий показник ефективності розвитку сільських територій і наповнення місцевих бюджетів;
• за показником продовольчої безпеки, фермери на першому місці, як виробники сільськогосподарської продукції.
• на першому місці за асортиментом вирощувальних культур і за виробленою сільськогосподарською продукцією.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Борис пише

    Про органічне землеробство… https://youtu.be/AaHqrhDdCzg

  2. пінг пише

    Саме так. Фермери – це запорука міцної родини і міцної держави. Усіляки супер-агрохолдінги є результатом чергового порграбунку країни.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!