Чому українці не поспішають оформляти старі сади

0 1 153

Брати у власність старі садові ділянки – недоцільно, оскільки витрати часу і зусиль на їх оформлення рівні проходженню всієї процедури оформлення паю. Таку думку висловив глава Земельного союзу України Андрій Кошіль.

За його словами, по Україні є безліч старих садів, які не обробляються. Багато людей думають, що коли розкорчувати такі ділянки, то можна закласти хороший сад.

“Коли проводилося паювання колгоспних земель, зазвичай, одній особі видавати не 1 ділянку, а 2-4 ділянки: по 2 га ріллі, кілька соток саду і ще пів гектара соняшнику”, – каже експерт.

Кошіль зазначає, що такі сади складаються з дрібного кількості ділянок, у кожного свій власник, і їх пошук і оформлення не варто витрат, які на це підуть.

Експерт впевнений, що землі старих садів в кінцевому підсумку виявляться дуже дорогими.

Раніше повідомлялося, що ФАО та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) в рамках проекту просування українського експорту провели підготовчу роботу по створенню експортної кооперативної платформи для садівників України.

“Участь в двох установчих зборах-семінарах взяло близько 25 провідних виробників яблука, які заявили про готовність підтримати цю ініціативу. Проте, коли мова зайшла про перші практичні кроки по її реєстрації і початку роботи, взаємна недовіра перемогло, і кожен вважав за краще набивати шишки самостійно”, – повідомив у своєму блозі на EastFruit економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Ситуацією, що склалася зараз користуються численні посередники, які в цьому сезоні забезпечили основну частину експорту. При цьому фермери регулярно скаржилися на те, що з ними дуже часто посередники не розраховуються або розраховуються за поставлене яблуко не в повній мірі.

SEEDS.org.ua  за інформацією Аgroportal.ua


 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!