Чому українські фермери знищують урожай кавунів?

0 31

Закінчення сезону кавунів в Україні характеризується досить низькими закупівельними цінами на продукт – нижчими за його собівартість. Така ситуація робить невигідним ні транспортування та продаж, ні навіть збір кавунів. Через це деякі фермери згодовують продукт худобі, деякі просто розбивають, а решта – готові дискувати незібрані кавуни на полі, повідомляє SEEDS.

Фермери відмовлялися продавати кавуни по 0,5 грн за кілограм, оскільки за таких умов його невигідно навіть збирати. Минулого тижня оптові ціни дещо зросли – до 0,8 – 1 грн за кілограм. Утім, такі котирування вдвічі нижчі за показники 2019 та 2020 років. Подібна ситуація на ринку (найменші ціни за останні чотири роки) склалась через високий врожай, який вдалося виростити навіть попри пізній початок сезону та недостатньо сприятливі погодні умови.

Малі й середні виробники могли б покращити умови збуту, якби більше займалися маркетингом, вважає консультантка Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Катерина Звєрєва.

“Малим і середнім виробникам кавунів в Україні варто наслідувати приклад великих фермерських господарств, а саме: кооперуватися для створення товарних партій і шукати покупця своєї продукції ще на етапі посадки баштану. Щоб знайти покупців на свій товар, виробникам кавунів варто заздалегідь вивчати ринок і прикладати маркетингові зусилля. Адже виростити те, на що є довгостроковий запит – це правильна стратегія для виробника плодоовочевої продукції. В іншому випадку, невеликі і середні виробники залишаються в невиграшному становищі з обсягом товару, який не можуть реалізувати”, – зазначила Катерина Звєрєва в коментарі для видання EastFruit.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут
SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!