Чому в Україні зникають теплиці – думка експерта

0 686

Теплиць в Україні стає дедалі менше, і на те є одразу декілька причин: енергоресурси, квоти і відсутність дотацій. Про це в інтерв’ю EastFruit розповів Олександр Дідик – заступник генерального директора з комерційних питань ПАТ “Зміївська овочева фабрика”.

Необхідність опалення теплиць дорогими енергоресурсами, відсутність державної підтримки у вигляді дотацій, пільгового оподаткування, квот на ввіз овочів — такими на думку експерта є головні причини скорочення площ закритого ґрунту в Україні.

Україна має більш суворі кліматичні умови, ніж Туреччина та Єгипет. Тому значну частину собівартості вітчизняної тепличної продукції займають енергоносії. У сучасних умовах опалення теплиць газом є нерентабельним.

Водночас за рахунок державної підтримки північні країни (Швеція, Норвегія, Німеччина, Польща) мають розвинене і прибуткове рослинництво в умовах закритого ґрунту.

Враховуючи це, держава повинна взяти на себе регулювання балансу попиту/пропозиції, щоб уникнути штучного заниження чи завищення цін. Наприклад, ситуації із ріпчастою цибулею та білокачанною капустою в сезоні 2019, — додав Олександр Дідик.

На думку експерта, регулювання цін та довгострокова співпраця тепличних господарств із мережами супермаркетів дозволить вирівняти цінові коливання на овочі протягом року.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.