Чому в Україні зникають теплиці – думка експерта

0 933

Теплиць в Україні стає дедалі менше, і на те є одразу декілька причин: енергоресурси, квоти і відсутність дотацій. Про це в інтерв’ю EastFruit розповів Олександр Дідик – заступник генерального директора з комерційних питань ПАТ “Зміївська овочева фабрика”.

Необхідність опалення теплиць дорогими енергоресурсами, відсутність державної підтримки у вигляді дотацій, пільгового оподаткування, квот на ввіз овочів — такими на думку експерта є головні причини скорочення площ закритого ґрунту в Україні.

Україна має більш суворі кліматичні умови, ніж Туреччина та Єгипет. Тому значну частину собівартості вітчизняної тепличної продукції займають енергоносії. У сучасних умовах опалення теплиць газом є нерентабельним.

Водночас за рахунок державної підтримки північні країни (Швеція, Норвегія, Німеччина, Польща) мають розвинене і прибуткове рослинництво в умовах закритого ґрунту.

Враховуючи це, держава повинна взяти на себе регулювання балансу попиту/пропозиції, щоб уникнути штучного заниження чи завищення цін. Наприклад, ситуації із ріпчастою цибулею та білокачанною капустою в сезоні 2019, — додав Олександр Дідик.

На думку експерта, регулювання цін та довгострокова співпраця тепличних господарств із мережами супермаркетів дозволить вирівняти цінові коливання на овочі протягом року.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!