Чому в Україні знову дешевшає картопля?

0 331

За даними щоденного моніторингу проєкту EastFruit в Україні триває збирання картоплі, що розтягнулося за дощової погоди. З огляду на це пропозиція цієї продукції над ринком різко збільшилася, а ціни почали знижуватися, пише SEEDS.

На сьогодні ціна на картоплю озвучується виробниками в межах 4-7 грн/кг ($0,11-0,19/кг), що в середньому на 16% дешевше, ніж тижнем раніше.

При цьому купити картоплю високої якості в достатніх обсягах, як і раніше, нелегко, а ціни на неї озвучуються в максимальних межах цінового діапазону. Виробники, які мають у своєму розпорядженні таку картоплю, вважають за краще закладати її на зберігання, чекаючи цього року на позитивну динаміку цін у зимовий та весняний періоди.

Читайте також: «Агріко Україна» зібрала картоплярів Рівненщини та Волині на навчально-демонстраційний семінар

Водночас на ринку з’явилося дуже багато картоплі низької якості, яка не підлягає зберіганню. Фермери готові продавати його за порівняно низькою ціною, оскільки в іншому випадку їм доведеться зазнавати величезних втрат. На сьогодні картопля невисокої якості можна придбати від 2 грн/кг ($0,05/кг).

Додамо, що, попри зниження цін, сьогодні картопля в Україні пропонується до продажу фактично за такою самою ціною, що й рік тому. При цьому більшість виробників не погоджуються знижувати ціни й вважають за краще припиняти продаж картоплі, очікуючи зростання цін у даному сегменті вже приблизно через місяць.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!