Чому з українських ланів зникла унікальна чорна морква

0 1 786

Скорцонеру, або ж чорну моркву, часто називають незаслужено забутим овочем – сьогодні цей корінь дійсно рідко зустрічається на базарах чи в магазинах. Однак забули про нього марно – завдяки своїм унікальним смаковим якостям скорцонера вельми успішно використовується в кулінарії, до того ж може без складнощів рости у всіх куточках України, пише SEEDS. 

На смак корінь скорцонери нагадує водночас і устриці і спаржу. Скорцонера має приємний солодкуватий смак. У сирому вигляді комусь вона нагадує внутрішній качанчик капусти, комусь – молодий волоський горіх.

Скорцонеру вживають їжу в сирому вигляді, її додають у салати, її варять, тушкують і навіть смажать. Після гарячої обробки скорцонера набуває легкого запаху ванілі. Чорна морква часто входить до складу дієтичних страв.

Популярність скорцонери знизилася з початком XX століття. І причина зовсім не в смакових якостях – через свій невибагливий вигляд скорцонеру почали замінювати іншими, більш привабливими коренеплодами.

Перевага цієї рослини – пізній збір врожаю.

Він припадає на пізню осінь і початок зими. Іноді рослину навіть залишають на наступний рік для досягнення максимальної товщини кореня.

Ще один величезний плюс скорцонери: її можна викопувати в міру необхідності. До того ж в землі вона зберігається набагато краще.

Уродженка Середземномор’я, скорцонера поширена практично на всіх степових і кам’янистих грунтах європейської частини материка, а також зустрічається в Азербайджані та Грузії.

Назва рослини з латини буквально перекладається як “чорний корінь”.

Корінь скорцонери дійсно зверху покритий вугільно-чорною або коричнево-сірою шкіркою, але всередині він білий.

Скорцонера розмножується насінням. Це невисока рослина від 30 до 120 см у висоту цвіте яскраво-жовтими квітами. Його пагони ростуть досить швидко, а ось коріння формуються повільно, їм потрібно хоча б 120 днів для того, щоб досягти 30 см в довжину.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!