Чому застарілі сховища для яблук можуть стати причиною збитків для українських садівників

0 531

Незважаючи на дві хвилі весняних заморозків, які пройшли в Україні в поточному році, експерти галузі зазначають, що виробники можуть зібрати більший урожай яблук, ніж в 2019 році, коли в країні був зафіксований рекордно низький результат.

За словами керівника проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти” Олександра Хорєва, на користь збільшення обсягу яблук також свідчить і той факт, що в цьому році стали вступати в плодоношення і нові сади, які закладалися 3-5 років тому.

Разом з тим, перед українськими виробниками стоїть важлива проблема: втрати при довгостроковому зберіганні і використанні існуючих технологій зберігання плодів залишаються на досить високому рівні.

Причина збитків садівників полягає в тому, що діючі сховища часто застарілі, й не відповідають реаліям ринку. У свою чергу, недостатня кількість потужностей фруктосховищ заважає імпортозаміщенню в несезон, і призводить до цінових перекосів, та втрати рентабельності бізнесу.



На сьогоднішній день, в країнах з розвиненою галуззю садівництва практично весь комерційний урожай яблук, призначених для споживання в свіжому вигляді, зберігається в холодильниках з регульованим газовим середовищем (РГС) з технологією ULO (ультранизьким вмістом кисню від 1-3%).

“Подібна технологія дозволяє зберігати деякі сорти яблук від сезону до сезону, і навіть більше. Яблука зберігаються тривалий період часу практично без втрати ваги і товарного вигляду, і найголовніше, без застосування будь-яких хімікатів і препаратів.

Аналітика втрати ваги плодів в процесі тривалого зберігання показує, що при використанні сучасних сховищ, яблука через усушку втрачають не більше 1-2,5% ваги після півроку зберігання” – зазначає Анатолій Богдан, директор “Інсолар-Холод”, компанії, що є лідером українського ринку за обсягом побудованих сховищ для фруктів, в тому числі і сховищ з РГС.

За словами експерта, якісне зберігання є невід’ємною частиною бізнесу з вирощування яблук, так як для великих проєктів, що мають від 40 гектарів інтенсивних садів і більше, дуже важливо забезпечити ритмічні поставки продукції клієнтам в Україні та за кордоном, а зробити це без сучасного сховища неможливо.



У 2019 фахівцями “Інсолар-Холод” для ТОВ “Сади Дніпра” був побудований найбільший в Україні інноваційний холодильний комплекс з РГС, який був також обладнаний надсучасною лінією сортування та пакування яблук. У передовому холодильному сховищі є можливість регулювати всі біохімічні процеси фрукту, що дозволяє зберігати яблуку всю соковитість і свіжість протягом року.

Унікальним холодильник роблять  такі складові: контроль температури і вологості, регулювання вмісту кисню і вуглецю в камері, можливість абсорбування етилену. Цікавим фактом є також те, що холодильником можна керувати з будь-якої точки планети, тримаючи в руках тільки смартфон.

Як зазначає експерт компанії “Інсолар-Холод”, сьогодні зберігання продукції актуально як ніколи раніше. Будівництво подібного якісного сховища з РГС – необхідна умова для тих українських виробників, які планують поставляти продукцію вищої якості, та за гідною ціною.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agri-gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!