Чорні аграрії вирощують під Чорнобилем соняшник, кукурудзу та сою

0 554

У чорнобильській зоні відчуження, на забрудненій території, виявили цілі поля, на яких незаконно вирощують сільськогосподарську продукцію. Про це  розповів Уповноважений президента з питань земельних відносин Роман Лещенко, який раніше розвінчав міфи про земельну реформу.


– За останні три роки було чимало дискусій про землі навколо Чорнобиля. Подейкували, зокрема, що там збираються вирощувати рапс. Яка доля цих земель?

– Однозначно буде повний аудит цих земель. Ситуація з ними вийшла з-під контролю. Хочемо через ЗМІ передати привіт “чорним” аграріям, які працюють в першій, другій і третій зоні відчуження.

– Вони щось вирощують там?

– Все поспіль! За допомогою супутникових систем ми бачимо, що вони вирощують з порушенням всіх законодавчих норм соняшник, кукурудзу, сою. Все в тіні, розрахунок – готівкою, весь цей урожай збирають і вивозять.

– Це на брудній території, по той бік огорожі зони відчуження, або за нею в бік Іванкова?

– І там і там.

– Та ж там є поліція, прикордонники …

– Це питання до тих, хто там організовує роботу. Але ні для кого не секрет, що за дротом, на забрудненій території, є сільгоспвиробництво. Ми його бачимо не за допомогою правоохоронних органів, а за допомогою супутника. Також бачимо, що вирубана частина лісів, і на цих місцях вирощують соняшник, кукурудзу та сою.

– Так адже вони, ці чорні аграрії, наприклад, з соняшника виробляють олію і відправляють її на ринки?

– Звичайно. Повірте, до цих чорних аграріїв ми теж доберемося. Тіньовий обіг зерна – це, на жаль, не тільки для внутрішнього ринку, а й для експорту. Масштаби тіньового обороту колосальні, тому земельна реформа разом з аграрною спрямовані на боротьбу з тіньовими ділками. Реформи вб’ють їх діяльність на корені. Адже вони завдають шкоди країні, вони є внутрішнім офшором.

– Але ж можна наскочити туди з правоохоронцями?

– Можна, можливо. Але коли ми робили аудит, то за документами виявлялося, що у цієї землі немає господарів. Відразу всі зникають. Таких ділків можуть зупинити тільки аудит земель і визначення правового статусу. І, звичайно ж, взяти під жорсткий контроль захисні огородження зони відчуження.

Новий керівник Держагентства України з управління зоною відчуження Катерина Павлова пообіцяла нам розібратися в ситуації.

“Я два тижні тому заступила на посаду. За цей час вже встигла відкрити дуже багато “скриньок Пандори”. Якщо є така інформація, то я обов’язково ознайомлюсь з нею. Не можу сказати зараз, що цього немає, тому як я на новій посаді 2 тижні. Будемо розбиратися, – каже Катерина Павлова. – Я в шоці. Що стосується лісу, то, можливо йдеться про протипожежні розриви, які створюються відповідно до плану лісокористування. Обов’язково зв’яжуся з Романом Лещенком, щоб спільно вирішувати цю проблему. Будемо розслідувати”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Сьогодні

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!