Чорний овес призвичаївся до гербіцидів і знову погрожує землеробству

0 479

Стара загроза культурного землеробства — чорний овес — знову дає про себе знати. Цей бур’ян зернових і нуту розвиває стійкість до багатьох гербіцидів, які контролювали його протягом останніх декількох десятиліть, розповів Пол Макінтош, агроном Австралійської ініціативи по стійкості до гербіцидів (AHRI).

Чорний овес або дикий овес – стара і дорога проблема. У Південній Австралії від нього страждали більше 100 років тому.

Спочатку впоратися з ним допомагали методи стратегічного планування в поєднанні з гербіцидами. З часом фермери просто перейшли на гербіциди, і це призвело до виникнення проблеми резистентності.

Макінтош каже, що чорний овес, будучи гексаплоїдом, повільно розвивав опір. Але переломного моменту досягнуто, і незабаром фермерів чекають серйозні невдачі в контролі бур’яну після застосування хімічних речовин.

«Колись нам пощастило. Але дуже скоро не пощастить, якщо ми продовжимо використовувати комплекс гербіцидів, які маємо, і сподіваються контролювати чорний овес по пшениці, ячмені та нуті», – сказав він.

Щоб протистояти загрозі, Макінтош пропонує використовувати комбінацію тактик, які включають методи управління урожаєм і альтернативні хімічні препарати.

«У 1960-х і 1970-х роках було багато досліджень, в яких пропонувалося звузити міжряддя і збільшити кількість рослин пшениці або ячменю на квадратний метр. Це було відмінним способом зменшити кількість чорного вівса. Ми забули про це і покладаємося тільки на гербіциди», – сказав він.

Також агроном запропонував повернутися до старого Avadex. Він допоможе впоратися з раннім чорним вівсом, який є основним конкурентом для пшениці, ячменю та нуту.

Кожна рослина чорного вівса здатна давати 200-300 насінин. У стані спокою вони можуть перебувати в грунті від 3 до5 років.

SEEDS.org.ua за інформацією graincentral 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!