Чорнобильські корови: стадо здичавілих домашніх тварин блукає околицями покинутих сіл

1 6 815

У Чорнобильському заповіднику виявили велике стадо здичавілих корів. Науковці застали стадо на околиці села Луб’янка. Про це йдеться у повідомленні Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

«Стадо здичавілих корів у Заповіднику з’явилось внаслідок смерті їх господарів – самопоселенців села Луб’янка. Це не перший випадок на цій території.  Після аварії майже рік існувало стадо здичавілої худоби навколо колишнього села Чистогалівка. Пізніше його перегнали до експериментального господарства в с. Нові Шепеличі.

З 2017 року співробітники проводять регулярні спостереження за цим стадом. Цей неочікуваний випадок дав можливість, з одного боку, досліджувати процес здичавіння свійської тварини, а з іншого – їх вплив на локальні ділянки ландшафту р. Ілля», – йдеться в повідомленні.

Фахівці заповідника підрахували чисельність колись домашньої великої рогатої худоби. Стан у всіх тварин – добрий. У головного бугая є проблеми з правим оком. Сніжну і морозну погоду вони переживають успішно.

Стадо дикої худоби докорінно різниться від звичайної сільської череди: воно структуроване, має системну цілісність, діє завжди злагоджено.

“Найбільш ретельно дорослі охороняють свою молодь. У свою чергу, телята вибирають найбезпечніше місце в стаді між дорослим бугаєм і корівками. На фоні снігу та грізного й великого бугая телята виглядають особливо колоритно. Найбільше задоволення – спостерігати за їхньою поведінкою. Попри все, молодняк рогатої худоби добре адаптований до холоду. Тому турбуватись, чи виживуть за таких морозів телята з коровами, нема підстав”, – йдеться у повідомленні.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Марина пише

    Молодці корівки, рада за них! Бажаю їм жити і далі на свободі, подалі від людей.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!