Цибуля в Україні фантастично подешевшала

0 1 290

На ринку України почали з’являтися оголошення про реалізацію цибулі врожаю 2020 року за рекордно низьким для останніх сезонів цінами. Купити якісну цибулю у фермерів південних регіонів України (зазвичай це Херсонська область) сьогодні можна по 2,5 грн/кг.

За інформацією системи моніторингу оптових цін, в кінці минулого тижня овочівники південних регіонів України продавали цибулю в 2,4 рази дорожче. Звичайно, більшість фермерів заявляють більш високу ціну на цибулю, зокрема найбільш типова запитувана ціна складає 2,8 грн/кг, але реальні продажі цибулю йдуть по 2,5 грн/кг.

“Середні оптові ціни на цибулю в Україні сьогодні рівно в три рази нижче, ніж на ту ж дату 2019 року, коли продати цибулю можна було по 7,5 грн/кг. Більш того, протягом усього минулого сезону, ціни на цибулю не опускалися нижче 5 грн/кг. Така ціна трималася тільки у вересні 2019 року, коли пропозиція цибулі на ринку було максимальним.

В останній раз оптову ціну цибулі в 2,5 грн/кг фіксували на ринку України рівно 2 роки тому – на початку липня 2018 року. Однак після цього ціни почали динамічно рости і збільшувалися протягом майже всього сезону 2018/19 років”, – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

“При таких цінах на цибулю в Україні вже можна говорити про експорт цибулі в Польщу, Молдову і Білорусь, де ціни знаходяться на рівні 25-35 центів США за кг якісної цибулі. При цьому Україна стає більш конкурентною на ринку цибулі ЄС, ніж Узбекистан, Казахстан і Таджикистан, де цибулю теж коштує близько 8-10 центів за кг, але транспортні витрати на його доставку до країн ЄС досягають 30-40 центів за кг”, – говорить Андрій Ярмак.

За даними EastFruit, високі ціни на цибулю в Україні протягом двох поспіль сезонів привели до зниження обсягів експорту української цибулі. У 2019 Україна експортувала мінімальний обсяг цибулі з 2011 року – 13,2 тис. тонн. При цьому рекордний експорт цибулі за календарний рік з України було досягнуто в 2013 році, коли було вивезено понад 44,3 тис. тонн цих овочів.


Основними покупцями української цибулі в останні роки виступають країни ЄС (Польща, Румунія, Естонія, Чехія, Литва і Латвія), Білорусь і Ірак. У 2019 Україна також експортувала значні обсяги цибулі ріпчастої на ринок Малайзії.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!