Цілі поля гнилих ягід: через війну в Україні у Фінляндії не можуть зібрати суницю

0 11 065

Близько двох мільйонів кілограмів полуниці (суниці садової) цього року залишились гнити на полях Фінляндії. Ягоди не зібрали через нестачу робочої сили, повідомляє SEEDS.

Раніше близько 70% сезонних робітників на збирання ягід приїжджали з України. Війна внесла корективи в процес сезонної трудової міграції і фінські ягідники зазнали суттєвих збитків. Фермерам довелося оперативно шукати нових працівників. Загалом на плантаціях залишились незібраними 10-15% суниці садової, а це близько двох мільйонів кілограмів.

Наприклад, ферма Alanteen Tila у Пайміо щороку вирощує 250 тонн суниці садової. Незібраною залишилась близько чверті урожаю, а саме 50 – 60 тонн, пише mind.ua.

“Усе літо ми шукали робочу силу, як збирачів, так і продавців, і я чув, що багато підприємців говорили, як важко було знайти співробітників”, – розповів генеральний директор Alanteen Tila Аарні Аланне.

Утім, за словами директора фінської Асоціації садівників та ягідників Мііка Іломякі, ситуація не є критичною, адже фермерам по всій країні вдалося зібрати більш ніж 85-90% урожаю.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!