Ціна на яблуко в Україні впала в 4 рази за 9 сезонів – УПОА

0 179

Як змінилася ціна на яблуко та чи буде вона знижуватися далі, розмірковували аналітики Української плодоовочевої асоціації. 

Згідно оцінок аналітиків Української плодоовочевої асоціації, середня оптова ціна на десертне яблуко, яку отримував український фермер, знизилася в чотири рази протягом останніх дев’яти років.
 
Якщо в сезоні 2007/08 років середня відпускна ціна на яблуко складала 0,99 долара США за 1 кг, то вже в минулому сезоні (2016/17 років) середня ціна була трошки меншою за 0,25 долара США за кг. Отже, виручка виробника яблука від 1 кг вирощеної продукції впала в чотири рази протягом 9 сезонів.
 
В поточному сезоні ціни дещо вирівнялися (до 39 центів), завдяки аномальним втратам урожаю яблук в ЄС внаслідок пізніх приморозків на весні 2017 року, однак вже в сезоні 2018/19 років ціна може “побити” антирекорд попереднього сезону, і впасти нижче 25 центів.
 
За таких цін на яблуко, інвестиції в сучасні яблуневі сади взагалі ніколи не окупляться. Адже зараз закладка сучасного саду з будівництвом сховища та сортувальної і пакувальної лінії, в середньому, обійдуться не менше ніж в 100-110 тис. доларів США на 1 га. І це без врахування обігових коштів та відсотків по кредитах.
 

 
 
Саме тому, УПОА активно працює над запуском першої кооперативної експортної платформи, і вже за два тижні планує провести низку переговорів в країнах Південно-Східної Азії з імпортерами яблук з цього регіону. Крім того, планується активізувати навчання виробників для того, щоб забезпечити можливість вирощування та збереження яблука відповідних якісних параметрів.
 
Якщо ця програма буде успішною, учасники кооперативної платформи зможуть отримати не 25, а 50 та більше центів за 1 кг, навіть в роки надвиробництва яблук. Якщо ж маркетингові зусилля будуть успішними, за кілька років можна буде вийти на чисту ціну порівняльну з тією, що була 9-10 років тому – близько 1 долара за кг.
 
УПОА найближчим часом, опублікує свою програму просування експорту яблук. Запрошуємо всіх виробників якісного яблука долучатися до спільних експортних зусиль!
 
 
Оригінал посту розміщено за посиланням https://www.facebook.com/uahortassociation/posts/558646561183467
 

Довідка про УПОА
 
Українська плодоовочева асоціація знаходиться в стані створення. УПОА працює над розвитком нових, більш прибуткових каналів збуту української плодоовочевої продукції.
 
Паралельно зі створенням асоціації, ініціативна група працює над створенням кооперативної експортної платформи за підтримки проектів ФАО та ЄБРР.
 
Зв’язатися з асоціацією та слідкувати за новинами можна на сторінці https://www.facebook.com/uahortassociation
 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!