Ціна за гектар землі в Україні стартуватиме від 1-1,2 тис. доларів

0 458

З 1 липня 2021 року в Україні скасовується дія мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення і запрацює ринок землі. Про те, якою буде ціна за гектар і як діятимуть механізми продажу, розповів Петро Мельник, виконавчий директор і співвласник Agricom Group.

Петро Мельник

За його словами, ціна за гектар землі стартуватиме від $1-1,2 тис. “Таким буде середній діапазон цін у 60-70% випадків. Щодо пікових цін, то, враховуючи регіон і якість землі, можливі пропозиції від $2,5-3 тис.”, – вважає Петро Мельник. Також він підкреслив, що у найближчі два роки буде сильне цінове коливання на ринку. “Відсутність регламентів і робочих механізмів працюватиме на зниження ціни. Як тільки ми зіштовхнемося з тим, що хтось захоче купити чи продати землю, будемо вимушені проходити декілька “кіл пекла”, доки сформуються робочі регламенти. А це завжди працює на зниження ціни: починає охолоджуватись попит і паралельно охолоджується пропозиція”, – поділився виконавчий директор Agricom Group.

Згідно інформації компанії, на сьогодні лише 3-5% опитаних у рамках холдингу власників землі бажають продати свої паї. Інші поки вагаються щодо того, продаватимуть землю чи здаватимуть і далі в оренду. “Великого ажіотажу щодо продажі землі нині немає, – каже Мельник, додаючи, що Agricom Group не буде купувати землю вище ціни $1-1,2 тис. – Якщо сума буде більшою, ми не готові купувати землю, бо у бізнеса має бути рентабельність”.

За його словами, Agricom Group прийняв рішення про покупку земель у тих кластерах, де представлена компанія (Житомирська, Луганська, Чернігівська області). Адже Група націлена на довгостроковий успішний розвиток в Україні.

Нагадаємо, що нещодавно Agricom Group затвердив нову стратегію, згідно з якою протягом наступних 5 років інвестує понад $20 млн. У розвиток агронапрямку буде направлено 10% інвестицій, у розширення лінійки продукції ТМ “Добродія” – 60% та 30% – у входження в нові напрямки діяльності. Одним із таких напрямків стане розширення присутності агрохолдингу в сегменті вівса.

Для довідки:

Agricom Group – національна агропромислова група, що спеціалізується на розробці, виробництві і дистрибуції продуктів харчування із зернових культур на власній виробничій базі. Об’єднує сільськогосподарські, переробні та торговельні підприємства у Житомирській, Чернігівській та Луганській областях. Земельний банк Групи складає 28 тис. га. Ключовими бізнес-напрямками діяльності є: рослинництво, зберігання зернових і олійних культур, виробництво і торгівля продуктами харчування під торговими марками “Добродія”, San Grano. Продукція Групи експортується до 37 країн світу (ЄС, США, Бразилія, Китай, Азія, Африка, Ізраїль, Молдова та ін.).

Agricom Group велику увагу приділяє інноваціям та інвестиціям у розвиток digital-проектів та входить до ТОП-5 найінноваційніших агрохолдингів України (рейтинг AgroHub).

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!