Ціни на картоплю в Україні почали несподівано знижуватися

0 777

Зниження цін на картоплю в кінці сезону не зовсім типове для України явище. Зазвичай після перебирання залишку картоплі в сховищах, продукція низької якості оперативно реалізовується, і ціни починають стрімко зростати.

Але, в поточному сезоні ситуація розвивається зовсім за іншим сценарієм. На ринку України зростає пропозиція імпортної картоплі, що в свою чергу змушує виробників знижувати ціни на місцеву продукцію, повідомляють аналітики проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, зараз оптові ціни на картоплю в Україні опустилися до 7,5-9 грн/кг, що в середньому на 10% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. Нині картопля в Україні вже коштує в середньому на 25% дешевше, ніж на початку квітня 2020 року. До того ж з огляду на досить великі обсяги її на ринку, українські фермери не виключають можливості подальшого здешевлення.

За словами операторів оптових компаній, зараз на українському ринку пропонується торішню картоплю виробництва Польща і Литва.

Так, на сьогоднішній день імпортна картопля надходить в продаж в середньому по 7 грн/кг, але при закупівлі великих обсягів імпортної продукції ціна нерідко опускається до 6,5 грн/кг.

«Як уже неодноразово повідомлялося, в 2020 році в Польщі зібрали досить хороший урожай картоплі, а якісні показники цієї продукції, навіть в останні місяці сезону, що минає залишаються на високому рівні. При цьому, в результаті карантинних обмежень, польські виробники не змогли реалізувати заплановані обсяги картоплі на внутрішньому ринку.

І тут зіграла ще одна позитивна якість польських виробників, вони не намагаються гнатися за надприбутками, і не підвищують ціни на свою картоплю, саме це і допомогло польським картоплярства впевнено закріпитися на українському ринку протягом усього маркетингового року 2020/21.

Водночас українські картоплярі втрачають останні сподівання продати залишки не зовсім ідеальної картоплі за високими цінами. Якість залишкових партій української картоплі з кожним днем ​​втрачає позиції, і єдиний вихід з ситуації, що склалася – йти на поступки покупцями», – прокоментував ситуацію Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

 

SEEDS.org.ua за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!