Ціни на мед цього року значно нижчі за собівартість самої продукції

0 2 366

Цього року ціна на мед стартує від 55 гривень за кілограм. Саме стільки пропонують пасічникам оптовики. Така ціна значно нижча собівартості продукції, пише SEEDS.

Вартість меду почала знижуватися ще минулого сезону, а цьогоріч так і не зросла. На низьку ціну на мед вплинули кілька факторів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Читайте також: Фермери Черкащини активно розвивають козівництво, – вважають цей напрямок доволі перспективним

Оксана Дреєва захопилася бджільництвом 7 років тому. Цього літа вона викачала меду на третину менше, ніж торік. А ціна така, що пані Оксана навіть продавати не хоче.

За підрахунками пані Оксани пів літрова баночка меду має коштувати мінімум 100 гривень. А те, що тепер пропонують посередники, суттєво нижче собівартості. Ціна падає від повномасштабного вторгнення. А тут іще Китай, Індія та Аргентина просто заливають медом світ. І не завжди якісним.



Левова частка нашого меду йде на експорт. Споживання в середині країни суттєво скоротилося, бо люди виїхали. Хоча і пасік через війну стало менше.

“Це одна із таких причин, чому мед дешевше. Тому що на ринку його стало, з одної сторони, добувають менше, але з іншої сторони його стало більше, тому що менше стало покупців”, – розповідає підприємець Сергій Липко.

За його словами, Україна досі на верхівці світових експортерів. Хоча позиції втрачає через складну та дорогу логістику. Торік продано майже 55 тисяч тонн меду. Та заливати Європу сировиною, на думку бджоляра, не правильно.

А поки що в Європі наш мед фасують, переробляють на десерти та напої. І там його продають як мед українського походження. Але треба розвивати власний бренд і завойовувати світ, кажуть бджолярі.



Оксана Дреєва теж вирішила зосередитися на переробці. На чернігівське прикордоння їхати по мед-сировину посередники бояться через обстріли. Тож у міні-цеху вона готуватиме медовий напій та десерти з меду.

Пані Оксана каже, що вподобання українців теж змінюються. Дорослі купують просто мед, а от молодь уже полюбляє перероблену продукцію. Попри низьку ціну, збувати свою пасіку жінка не збирається. Навпаки – в планах збільшення кількості вуликів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!