Ціни на овочі в Україні: що буде далі?

0 1 248

Через зростання пропозиції помідорів та огірків, як від українських виробників, так і від постачальників з інших країн, ціни на них знижуються. Також на українському ринку починають з’являтися перші партії моркви та буряку нового врожаю. Утім, ціни на таку продукцію достатньо високі, повідомляє SEEDS.

Подешевшання помідорів та огірків пояснюється теплою сонячною погодою та активізацією імпорту з Польщі, Туреччини, Сербії, Албанії та Румунії. На ринку, крім буряку та моркви, також з’явились “молоді” картопля та капуста. Ціни на картоплю торішнього врожаю наразі найнижчі за останні п’ять років. Невдовзі у продаж надійде цибуля нового врожаю.

“Далеко не усі громадяни України можуть спробувати овочі борщового набору нового врожаю через те, що традиційно сезон для більшості з перерахованих позицій починається саме на Херсонщині, яка на сьогодні повністю окупована військами російського агресора. Постачати продукцію з окупованих територій у інші регіони України зараз практично неможливо. Все складніше стає провозити навіть мінімальні обсяги продовольства, використовуючи дороги місцевого значення. Як результат, з найбільшою вірогідністю перші українські овочі врожаю 2022 року спробують у Криму та південних регіонах Росії.

В найгіршому положенні саме виробники плодоовочевої продукції у Херсонській області. Залишившись відрізаними від основних регіонів споживання в Україні, місцеві виробники вимушені реалізовувати отриманий врожай за мінімальними цінами. При цьому, навіть віддаючи свою продукцію практично за безцінь, гарантій реалізації усього зібраного врожаю немає”, – зазначають аналітики проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”.

Найближчим часом на українському ринку з’являться морква, буряк, цибуля нового врожаю із Миколаївської та Одеської областей, утім ціни на цю продукцію будуть значно вищими, ніж минулого року.

Читайте також: В Україні обвалилися ціни на томати: мінус 31% за тиждень

Нагадаємо, якщо наприкінці квітня ціна на місцевий помідор досягала 120 грн за кілограм, то на кінець минулого тижня вартість цієї продукції вже не перевищувала 60-80 грн за кілограм, що у середньому на 31% дешевше, ніж тижнем раніше. Імпортний томат на сьогодні оптом пропонується по 50-56 грн за кілограм, що в середньому на 23% дешевше, ніж продукція в українських теплицях. Огірки також подешевшали з 70-90 грн за кілограм до 40-60 грн за кілограм. Тобто, за тиждень ціна знизилась на 37%. Варто очікувати подальшого подешевшання.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!