Ціни на український буряк за рік знизились у 15 разів

0 1 273

Незважаючи на активізацію збирання ранніх коренеплодів врожаю 2020 року, на ринку країни як і раніше досить багато пропозицій столового буряка врожаю 2019 року. Якість продукції переважно залишається високою, але попит на буряк практично відсутній.

У торгових групах періодично з’являються оголошення про прохання забрати залишок буряка врожаю 2019 року “хоча б безкоштовно” – овочівники вже готують холодильники для ранньої продукції нового врожаю. На оптових ринках країни середні оптові ціни на старий буряк коливаються від 1 грн/кг до 1,7 грн/кг, при цьому продавці кажуть про дуже низький попит.

Для порівняння, ціни на старий буряк в 2019 році в цей же час досягали 15 грн/кг, тобто ціни на буряк за рік впали в 14-15 разів!

Ціни на ранній буряк врожаю 2020 року також ще не радують українських фермерів – вони коливаються в межах від 4 до 7 грн/кг.Природно, що овочівники розчаровані в буряках і, можливо, площі під пізнім буряком 2020 року можуть істотно скоротитися. Однак, фахівці Української плодоовочевої асоціації (УПОА) вважають буряк досить перспективною культурою за умови просування її унікальних дієтичних і кулінарних властивостей. Цей продукт цілком може стати черговим “Суперфудом”, вважає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

“Якщо врахувати, що буряк є однією з найбільш корисних овочевих культур, і якщо просувати її разом з уже відомим на весь світ українським борщем як національну гордість українців, то у буряка може бути не таке вже й погане майбутнє.

Крім того, дуже корисний буряковий сік вже стає досить популярним продуктом в таких країнах світу, як Японія, як в чистому вигляді, так і в купажі з іншими овочевими соками”, – зазначає Катерина Звєрєва.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!