Ціни на яблуко в Україні знизилися до п’ятирічного мінімуму

0 210

В Україні в 2018 році було зібрано рекордний урожай яблук. В результаті пропозиція даної продукції зросла мінімум на 150-200 тис.тонн, що негативно позначилося на цінах.

За інформацією аналітиків EastFruit, в поточному році ціни на ці фрукти вже опустилися до рекордно низького рівня як мінімум за останні п’ять років.

Згідно з даними моніторингу, сьогодні яблука на українському ринку надходять у продаж по 4-8 грн / кг ($ 0,1-0,30 / кг), що вдвічі дешевше, ніж в квітні минулого року і в 1,5 рази поступається середнім показникам за останні 10 років.

Як відзначають фахівці проекту, така ситуація була цілком прогнозована.
«Не дивлячись на те, що сезон реалізації яблук поступово добігає кінця, на сьогодні в багатьох сховищах залишаються досить великі запаси яблук, – коментує ситуацію Марія Лакєєва, аналітик EastFruit, – При цьому варто враховувати, що якість такого яблука вже досить невисока. Це означає, що таку продукцію практично неможливо експортувати і вона осідає на внутрішньому ринку, що також чинить тиск на ціни».

Крім того, експерт відзначила, що вже в найближчі тижні ситуація стане ще більш складною, оскільки в продаж почнуть масово надходити сезонні фрукти і ягоди.

«Уже традиційно з появою перших поставок суниці садової з місцевих господарств ми відзначаємо помітне зниження інтересу споживачів до яблук. Крім того, у другій половині травня стартує сезон черешні, що так само негативно позначиться на темпах реалізації яблук», – зазначила М.Лакєєва.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!