Ціни на зернові зросли на 6% за місяць

0 387

У травні ціни на зернові на світовому ринку зростали. Найбільш помітне збільшення котирувань спостерігалось для кукурудзи. Утім, через покращення прогнозів щодо врожаю в США та ЄС, ціни можуть знизитись уже в червні, повідомляє SEEDS.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), індекс цін на зернові у травні у середньому становив 133,1 пункту, що на 7,6 пункту (6,0%) більше, ніж у квітні, і на 35,7 пункту (36,6%) вище за показники у травні 2020 року.

Серед основних зернових культур найбільше зросли ціни на кукурудзу: +8,8% у порівнянні з показниками квітня, та +89,3% у порівняні з показниками травня минулого року. Таким чином, експортні ціни на кукурудзу досягли найвищого рівня за останні 8 років. Зростанню котирувань сприяло погіршення перспектив виробництва у Бразилії. Однак наприкінці місяця ціни на кукурудзу почали зменшуватися. Це сталося переважно через очікування вищих виробничих перспектив у Сполучених Штатах.

Міжнародні ціни на ячмінь та сорго також зросли, відповідно на 5,4% та 3,6%. Пшениця у травні подорожчала на 8%. Утім, через прогнози щодо великого врожаю у Європейському Союзі та США, наприкінці місяця ціни зменшувались.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!