Цього сезону в Україні очікується дефіцит тепличних помідорів та огірків

0 207

Цього тижня в Україні стрімко зросли відпускні ціни на тепличні овочі, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Головною причиною подорожчання цієї продукції стала досить холодна погода, яка встановилася на більшій частині території країни, а також дуже дорогі енергоресурси, пише SEEDS.

Як вже повідомляли представники EastFruit, на сьогодні криза у вирощуванні тепличних овочів вже торкнулася практично всіх країн ЄС. Подорожчання енергоносіїв, а також ускладнення логістики спричинило масову відмову європейських виробників від зимового сезону вирощування тепличних овочів. На сьогоднішні аналогічна ситуація склалася і в Україні.

Так, тільки з початку цього тижня відпускні ціни на огірки зросли в середньому на 25% і на цей момент продаж такої продукції здійснюється в діапазоні 45-55 грн/кг ($1,23-1,50/кг). Тепличні томати за тиждень подорожчали у середньому на 29%. Так, продажі в цьому сегменті на сьогодні ведуться по 40-50 грн/кг ($1,09-1,37/кг).

За словами представників тепличних комбінатів, таке стрімке подорожчання тепличних овочів – це вимушений захід. З приходом холодів багато виробників вже почали обігрівати свої теплиці. При цьому слід зважати на те, що українським виробникам на сьогоднішні дуже складно перейти на альтернативні види палива. Так, деякі українські стаціонарні тепличні комбінати, за прикладом своїх європейських колег, також відмовилися від зимового сезону тепличних овочів. Також є частина українських виробників, підприємства яких знаходяться на окупованих територіях або були пошкоджені внаслідок активних бойових дій, вони теж цього сезону не зможуть продовжувати працювати в цьому сегменті.

Читайте також: Експерти розповіли про причини стрімкого росту цін на тепличні огірки

За такої ситуації, за словами трейдерів, розраховувати на імпорт у сегменті тепличних огірків та томатів також не доводиться. Оскільки в основних країнах-виробниках тепличної продукції склалася аналогічна ситуація. На думку ключових гравців ринку, цього сезону в Україні цілком може виникнути дефіцит як тепличних томатів, так і огірків.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!