Цьогоріч урожайність лохини на 40% більша за прогнозовану – УПОА

0 47

Традиційно лохина вирощується на Півночі, Заході та частково в Центрі України. На Півдні та Сході її не виробляють. Тому окупація територій ніяк не позначилася на балансі по цій культурі. Урожай згаданої ягоди цього року дуже високий – на 30-40% вище прогнозів. На цьому наголосив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті УПОА.

«Це було, звичайно, і погано – лохини стало дуже багато, ринків споживання  – набагато менше. Але ж курортів, куди раніше «їздила» лохина, як таких, немає. До того ж, багато платоспроможних людей виїхали за кордон. Лохина ж поїхати за ними не мала змоги. Тому, що логістика була дуже дорога і довга через черги. А лохина – це такий товар, який швидко псується», – зауважує фахівець.

Читайте також: Овочі в Україні наступного року подешевшають – УПОА

Він відзначив, що експорт лохини все ж мав місце, але він був на рівні минулого року. Цьогорічні об’єми виробництва ж були більшими за минулорічні. Що не скажеш про показники споживання.

«Усе це стало причиною того, що на ринку лохини цього року було дуже багато. В цьому немає нічого дивного. Лохина – це вже «народна» масова ягода і кінцева ціна 50-60 гривень за кілограм – це майбутнє найближчих років», – зазначив Тарас Баштанник.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!