Цьогоріч Україні не вдасться заробити багато на експорті горіхів

0 630

Україна протягом останніх трьох років щорічно демонструвала зростання експорту горіхів. Однак цьогоріч врожай горіхів буде значно меншим, на додачу є чимало проблем, які суттєво впливають на експорт. Про це розповів президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Геннадій Юдін.

«Цей рік не можна назвати горіховим. Аномально тепла і довга відлига взимку надзвичайно рано «розбудила» горіх, і до початку квітня він почав цвісти. А на початку квітня дві хвилі жорстких весняних заморозків занапастили цвітіння горіха і скоротили врожай практично на третину», — зазначає Геннадій Юдін.

За його словами, в 2019 році частка горіхів у загальній валютній виручці галузі садівництва становила $138,5 млн з $260 млн, а це — 53,3%. І Україна протягом останніх трьох років щорічно продовжувала демонструвати зростання експорту горіхів.

Однак сьогодні Україна не має системного експорту горіха, і це найбільша експортна проблема, каже Геннадій Юдін.

«Чим більше ми продаємо різносортного горіха, тим більше знижуємо ціни на український продукт. До того ж, проблематика експорту горіха полягає в тому, що його продажем часто займаються фірми-одноденки.

Наприклад, минулого сезону з України 57 компаній експортували близько 41 тис. т ядра волоського горіха, з яких лише 19 працюють більше року. Експорт 27,2 тис. т горіха в шкаралупі здійснювали 45 підприємств, з яких постійно працюють лише 15, — зазначає Геннадій Юдін. — І, природно, експорт горіха фірмами-одноденками, що існують не більше 2-3-х місяців, здійснюється за заниженими цінами».

Це створює в країні нездорову конкуренцію, знижується закупівельна ціна горіха у населення, фермерів. При тому що в Україні є експортери і переробники, що працюють тривалий час і легально, мають цехи переробки з хорошим обладнанням, легально працюючим персоналом.

Експерт пояснює, що проблематика легального системного експорту українського волоського горіха лежить у законодавстві – в Україні потрібно змінити законодавство щодо оформлення горіха, який збирається в подвір’ях і лісопосадках.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!