Цьогоріч вартість суниці садової збільшилася на 40-45% порівняно з минулим роком – фахівець

0 86

Враховуючи відсутність великої кількості свіжої ягоди, ціна на суницю садову цього року була не низька. Це призвело до того, що її фактично не заморожували. В цілому цьогоріч Україна мало експортує чи переробляє суниці, але попит свіжого ринку на неї був задоволений. Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті УПОА.

Як зауважив фахівець, цього року вартість суниці садової в Україні зросла на 40-45%.

«Загалом сезон для виробників цієї продукції, які ведуть господарство на території, підконтрольній Україні, був непоганим. Проблеми мали ті, хто працював «з того боку». Я спілкувався з колегами, які мають плантації в окупованих регіонах. Вони свій урожай збирали, продавали. Він їхав до Криму, можливо і далі. Продавали «за копійки» – 20 гривень за кілограм суниці. Це  нижче або ж приблизно на рівні собівартості. По всій Україні середня ціна на суницю садову цьогоріч була 50 гривень за кілограм», – розповідає Тарас Баштанник.

Читайте також: Овочі в Україні наступного року подешевшають – УПОА

ВІн також акцентував увагу на тому, що показники пропозиції суниці садової на свідому ринку були нижчими, ніж зазвичай.

«Пропозиції на свіжому ринку стало менше, адже продукції з Півдня, знову ж таки, не було. Але й попит був менший. Багато людей виїхало. До того ж істотно впала купівельна спроможність. Але на свіжий ринок продукції вистачило. Він завжди споживає певну кількість ягід, а те, що спожити не може, – йде на заморозку та переробку», – говорить президент УПОА.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!