Дахи будинків українських міст можуть стати плантаціями сіті-фермерів

0 1 591

Міське фермерство – зовсім близьке до нас майбутнє кожного великого міста України. Майданчиками для таких ферм можуть стати навіть дахи або горища звичайних висоток – законна загальна територія всіх мешканців будинку, пише SEEDS.

Такі думки під час вебінару від Sapienza “Міські фермери – майбутнє сьогодення”  висловив співзасновник української компанії Drone.ua Валерій Яковенко.

“Я вважаю, що такі ферми повинні узгоджуватися на рівні ОСББ і ви маєте право використовувати дахи ваших будівель або горищний простір. Якщо у вас є горище – це територія ваша загальна, і ви спокійно можете претендувати на те, що б там запускався якийсь проект.

Кожен мешканець будинку має відношення до прилеглих територій, технічних приміщень, і якщо у вас немає ОСББ, можна організувати і підняти це питання.

ЖЕКи, які в нашому розумінні нібито контролюють питання нерухомості, насправді є керуючими компаніями і слухаються мешканців. Тобто на підставі думки більшості мешканців мають вносити якісь зміни”, – зазначив Валерій Яковенко.“Зараз ферма розміром 1,5 на 3 метри коштує близько 1700 доларів – це ціна вже ринкова. І ми зараз аналізуємо, наскільки вона буде конкурентною. Однак така ферма може бути набагато більшою.

Зараз ми показали, як вона працює на ґрунті. Це саме може відбуватися і тоді, коли основа є агропонічною або гідропонічною.

Більш того, ця ж ферма може використовуватися як окремий елемент в процесі вирощування рослин. Це роботизовані технології, які просто прибирають рутину. Тому тут є дуже багато можливостей для зростання”, – додав Валерій Яковенко.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!