Держава допоможе фермерам, що використовують зрошувальні системи

0 70

Відтепер аграрії, які використовують меліорацію для виробництва сільськогосподарської продукції, зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Постанову, яка передбачає надання коштів сільгоспвиробникам, що користуються системою поливу, днями ухвалив Кабінет міністрів України, повідомляє SEEDS.

Аграрії, які ввели зрошувальні системи в експлуатацію у період з 1 листопада 2020 року по 31 жовтня 2021 року, зможуть отримати відшкодування у розмірі до 25% від їхньої вартості. Утім, якщо виробники отримували часткову компенсацію за спорудження таких об’єктів раніше, вони не зможуть отримати держпідтримку, відповідно до нової постанови Кабміну.

“Ми поступово, але впевнено рухаємося в напрямку проведення в Україні іригаційної реформи. Розвиток зрошуваного землеробства, а отже, і підтримка аграріїв, які працюють на меліорованих землях, наразі є основним пріоритетом Мінагрополітики. Україна має разом із іншими державами реагувати на світові зміни клімату, адже йдеться передусім про продовольчу безпеку. Ці речі взаємопов’язані, якщо ми створюємо належні умови виробникам сільськогосподарської продукції, модернізуємо зрошувальні системи, то водночас і зміцнюємо свої позиції в продовольчій безпеці, а ще – оптимізуємо використання водних ресурсів та електроенергії, що в сьогоднішніх реаліях теж дуже важливо. Вода – це цінність, яку нам уже потрібно починати заощаджувати”, – зазначає міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Ознайомитися з Постановою “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі” можна тут.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!