Держава подбала про соцзахист сімейних фермерських господарств у період карантину

0 543

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №3486 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Проєкт закону в першому читанні підтримали 319 народних депутатів. Зокрема пропонується дозволити головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства.

” Члени сімейного фермерського господарства будуть захищені, щодо державної підтримки по компенсації єдиного соціального внеску – законопроект 3486 конституційною більшістю прийнятий в першому читанні”, – так прокоментував рішення народних обранців на своїй сторінці у Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.


Як зазначається у пояснювальній записці, проєкт закону розроблено з метою забезпечення соціального захисту безробітних осіб, працівників та роботодавців, які можуть зіштовхнутися з негативними соціально-економічними наслідками в період карантину, а також стимулювання розвитку сімейних фермерських господарств.

Законопроєкт пропонує внести зміни до законів „Про зайнятість населення” та „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяˮ, які спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, яке може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема, не залежно від замкнутості циклу виробництва на підприємстві та етапів технологічного процесу.

Крім того, пропонується привести у відповідність до законодавства строки, у які роботодавці повідомляють територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про заплановане масове вивільнення працівників.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!