Дешевий борщ: ціни на овочі стрімко знижуються

0 150

Тепер варити борщ стало дешевше. Уже протягом двох тижнів в Україні спостерігається стрімке подешевшання овочів борщового набору. Зокрема, знижуються ціни на буряк та моркву, повідомляє SEEDS.

На початку сезону перші коренеплоди нового урожаю вартували у рази дорожче, ніж минулого року, оскільки основні регіони-постачальники (Херсонщина, Зпапоріжжя, Миколаївщина) повністю або частково окуповані. Утім, наразі овочі почали збирати й в інших областях. Пропозиція швидко зростає, а ціни знижуються.

“Моркву виробники відвантажують по 20-25 грн за кілограм ($0,68-0,85/кг), що загалом на 18% дешевше, ніж тижнем раніше. Ціна на буряки за тиждень знизилася в середньому на 25%, і сьогодні її пропонують по 18-23 грн за кілограм ($0,62-0,79/кг). За словами виробників, досить різке зниження цін пов’язане із сезонним зростанням пропозиції коренеплодів середньостиглих сортів. Крім того, тиск на ціни чинить дуже стриманий попит на цю продукцію. Оптові компанії та роздрібні мережі готові закуповувати моркву та буряки лише невеликими партіями, пояснюючи своє рішення вкрай низькими темпами реалізації в роздріб”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Попри зменшення цін, морква все ще у 1,5 раза дорожча, ніж була у липні 2021 року, а буряк дорожчий у 1,6 раза.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!