Дикі свині відрили в Карпатах білий трюфель

0 458

На території НПП «Синевир» в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділені, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба. Вирили їх з ґрунту дикі свині, пише SEEDS.

За деякими систематичними ознаками, фахівці наукового відділу нацпарку прийшли до висновку, що це плодові тіла, які можуть належати до виду Трюфеля білого.

«Цей Трюфель – земляний гриб, регіонально рідкісний, який росте в більшості під листяними деревами на глибині 30 см і знайдено його в зимовий період. Відноситься цей вид до аскомікотових грибів родини трюфелевих», – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці НПП «Синевир».

Плодові тіла неправильної форми, дещо подібні на бульби картоплі з гладкою поверхнею. У молодих грибів забарвлення білувате, згодом стає жовто-бурим, у старих грибів часто з червонуватими плямами.

Читайте також: На Львівщині з’явилась жива зелена вишиванка

«Необхідно приблизно 5-6 років щоб під землею із спор виріс трюфель. Вони ростуть поодинці або невеличкою групою із 3-6 грибів. Трюфель білий має досить сильний запах, його використовують в кулінарії, як делікатесну страву», – додають у нацпарку.

Оскільки даний вид гриба є рідкісним, то він заслуговує на вивчення і охорону, наголошують природоохоронці.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!