Дині подорожчали на третину, але це ненадовго

0 300

Сезон збору дині в Україні вже наполовину завершився. Через зменшення пропозиції ціна на продукт в Україні помітно зросла. Наразі з полів його реалізують за ціною від 4 до 8 грн за кілограм. Утім, попереду збір баштанних пізніх сортів, тому, найбільш імовірно, що ціни зменшаться вже найближчим часом, повідомляє SEEDS.

Відповідно до даних аналітиків порталу EastFruit, у південних регіонах України закупівельні ціни на диню цього тижня зросли на 33%. Така ситуація на ринку склалась через закінчення збору ранніх сортів. Також якість і товарний вигляд частини урожаю незадовільні через погіршення погодних умов. Такі дині не йдуть на продаж. Через сукупність цих факторів пропозиція зменшилась. Утім, невдовзі стартує збір баштанних пізніх сортів, тому очікується зменшення котирувань.

Якщо порівнювати нинішні ціни на дині з показниками минулого року, то вони зросли на 23%. Це пояснюється тим, що 2021 рік був загалом не досить вдалим для баштанних культур. Так, наприклад, кавуни місцями пересаджували кілька разів.

Читайте також: З Херсона до Києва прямує баржа з кавунами

Нагадаємо, 13 серпня з Херсона до Києва вирушила баржа з кавунами. Таке постачання водним транспортом здійснюється вже п’ятий рік поспіль. Після прибуття баржі з кількома сотнями тонн баштанних до столиці ціни на таку продукцію мають знизитись. Транспортування кавунів судном вартує дешевше, ніж здійснення логістики іншими видами транспорту. До того ж, якість продукції вища, оскільки під час перевезення баштанні практично не зазнають механічних пошкоджень.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!