Дивосил – знайома рослина з дивовижним фінансовим потенціалом

0 2 075

Оман високий, або за народною назвою – Дивосил, що за старовинними легендами має дев’ять чарівних сил, має ще й неймовірну інвестиційну привабливість для українських фермерів. Ця дивовижна рослина може стати цінною сировиною у багатьох галузях, а за кілограм кореню дивосилу можна отримати близько $23.

Дивосил росте переважно у Великобританії, а також в центральних і південних регіонах Європи. У південній частині України рослина зустрічається рідко, за винятком півночі Одеської області – там її можна заготовлювати до 0,5-1 т сухих кореневищ з корінням. Саме коріння – найцінніша частина рослини.

Коріння рослини дозріває через два роки після посадки. Дивосил невимогливий до умов вирощування, але віддає перевагу добре освітленим і зволоженим місцям. Розмножується насінням та вегетативно.

Коріння сонячної квітки колись використовувалось в різних захворюваннях, перш за все при лікуванні захворювань дихального типу. Лікувальні властивості дивосилу знали та високо цінували такі цілителі, як Гіппократ, Діоскорид, Авіцена.

Дивосил – джерело інуліну, який  застосовують, як біологічно-активну добавку лікувального та профілактичного харчування при цукровому діабеті І та ІІ типу, але ж на цукровий діабет у всьому світі страждають мало не сто мільйонів людей.

Але рослина не тільки лікувальна. Сирі або варені корені дивосилу споживаються у їжу. Їх часто використовуються для ароматизації алкогольних напоїв та десертів.

Коріння оману, зварене в цукрі, цілком може замінити  імбир. У домашніх умовах зі свіжих і сухих коренів оману можна приготувати компоти, повидло, джеми.

Косметична галузь також не залишилася осторонь Оману високого. Рослина входить до складу омолоджуючих кремів, шампунів, гелів для душу, а також парфумів. Дивосил має гострий аромат завдяки ефірній олії (алантова олія).

Також з коренів і кореневищ дивосилу отримують синю фарбу, яку використовують як барвник для тканин і в харчовій промисловості.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!