Дизайнерка одягу створила лісову козячу ферму

0 163

Кілька років тому вишивальниці та дизайнерці Уляні Кирилів з Івано-Франківщини подарували козу. Сюрприз зробила мати жінки, щоб та подбала про натуральне молоко для власної дитини. Саме тоді Уляна зварила першу головку сиру і закохалася в цей процес. Дизайнерка зрозуміла – їй потрібно більше кіз. Вона об’єднала своє господарство з іншим фермером Назаром Пендерецьким. Зараз на їхній лісовій фермі утримується вже більше ніж 100 кіз, повідомляє SEEDS.

Назар Пендерецький вирішив заснувати ферму на землі бабусі та дідусі у селі Тенетники (Івано-Франківська область). Ділянку майже з усіх боків оточує ліс. Таке розташування стало до душі Уляні Кирилів і вона приєднала своїх кіз до господарства Назара. Зараз тут живе 113 кіз трьох порід: ламанча, зааненська, англо-нубійська. Фермери хочуть вивести нову породу тварин, яка б була добре пристосована до умов їхньої місцевості.

Крім кіз на фермі вирощують овець, варять сири, приймають туристів. Гості ферми можуть насолодитися природою та спілкуванням з тваринами, подоїти кіз, постригти овець та спробувати зварити сир.

“Ми живемо серед лісу і ми хочемо усе це зберегти – кіз, природу. Щоб можна було вручну подоїти козу та відразу попити молока. Робити з молока сир – це теж творчість. Художник малює на папері, а я творю дива в каструлі”, – розповідає Уляна Кирилів.

На лісовій фермі варять крафтові сири: винний, опільський, лавандовий, з чорним кунжутом, сирні кульки. Витримують їх кілька місяців. Також фермери маринують сир.

SEEDS за матеріалами Суспільне Карпати

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!