Для українських фермерів готують пільги на придбання землі

0 97

У новому законі про землю можуть з’явитися умови про пільгове придбання с/г землі фермерами. Про це йшлося під публічного обговорення фінальної версії законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

“Агровиробники, які ведуть селянське/фермерське господарство на землях, які були передані їм у постійне користування (до 100 га), будуть мати можливість придбати цю землю у розстрочку на 7 років за ціною НГО без аукціонів. Відтак фермер протягом цього часу платитиме за цю землю на рівні оренди, а інколи й менше, і максимум через 7 років це вже буде його власна земля.

Таке прохання було озвучено під час поїздок у регіони і до цієї думки прислухалися. Таких земель сьогодні біля 560 тис. га”, – цитує Урядовий портал слова заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького.

“До того ж для аграріїв будуть запропоновані програми державної підтримки. Зокрема, на програму зі здешевлення кредитів для купівлі земель с/г призначення виділено 4 млрд грн, а на Фонд гарантування кредитів – 240 млн грн бюджетних коштів”, –  йдеться у повідомленні.

“Нам важливо забезпечити прозорі правила земельного ринку і рівні можливості для всіх охочих купити землю, а особливо для тих, у кого обмежений ресурс – для фермерів. На сьогодні передбачено як мінімум 2 фінансові інструменти підтримки – страхування кредитів та компенсація відсоткової ставки”, – зазначив під час зустрічі Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

“Кошти від продажу землі підуть на розвиток сільських територій. Частина коштів від продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності будуть розподілені у спеціально створений Фонд розвитку сільських територій”, – пише портал.

“Завдання Фонду – фінансування розвитку інфраструктури у сільських територіях, енергозбереження, освіти та медицини у сільській місцевості; реалізація державних програм розвитку малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників”, – розповів про нововведення Тимофій Милованов.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!