Для виноробів Закарпаття 2020 рік став найгіршим за останні десятиліття

0 330

Винороби Закарпаття кажуть, що 2020 рік був, мабуть, найгіршим для виноградарства та виноробства. Цьому не сприяла ані погодні умови, ані інші фактори.

Зокрема через карантин скасували багато фестивалів, де більшість з приватних виноробів збуває свою продукцію. Постраждали і великі підприємства.

У виноробній компанії “Шато Чизай” (м. Берегово) також кажуть, що цьогорічний сезон для виноробів — один з найгірших років за останні десятиліття. Виною – пізні різкі морози, які вдарили у квітні вже під час розвитку кущів. А влітку виноградні кущі постраждали через холод і вологу.

До речі, рекордним врожай винограду на Закарпатті був 2018-го року – і за кількістю, і за якістю.Про цьогорічний неврожай кажуть і дрібні підприємці. Зокрема на винних підвалах сім’ї Урста, що у селі Бене на Берегівщині (на фото). Тут планують отримати лише 30 тисяч літрів вина, хоча у минулі роки вдавалося зробити до 50 тисяч літрів. Винороби Ужгородщини та Мукачівщини кажуть, що втратили до третини урожаю на деяких ділянках.

Наші сусіди постраждали не менше. Раніше через посуху, тепер через дощову погоду. Наприклад, через дощі до 30% столового винограду в Молдові досі залишається неприбраним. Їх загальна площа – близько 13 тис га.

З урахуванням ймовірного продовження опадів кампанія по збору винограду, ймовірно, триватиме як мінімум до середини жовтня. За спостереженнями аграріїв, через посуху на більшості виноградників в нинішньому році в порівнянні з торішнім рівнем врожайність знизилася на 25-40% (в 2019 році було зібрано близько 100 тис тонн).

 


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією Mukachevo.net

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!