Для яких овочів та зернових погода у липні була сприятливою?

0 212

Збір урожаю в Україні триває. Більшість зернових уже зібрано, частину ще продовжують збирати. Своєї черги очікують і овочі. Хоча вже достатньо зрозуміло, яким буде врожай, ситуацію можуть зіпсувати погодні умови, повідомляє SEEDS. Як погода в липні вплинула на стан соняшника, картоплі, буряка та інших культур?

“Через спекотну погоду із нерівномірним розподілом опадів, особливо у другій половині місяця, умови формування урожаю пізніх сільськогосподарських та овочевих культур погіршилися, зокрема для утворення зав’язі та росту овочевих, запилення круп’яних та технічних культур. Локально відмічалося денне в’янення рослин, високі температури ґрунту на глибині 10 см до + 25 градусів Цельсія і вище стримували ріст картоплі та цукрових буряків”, – повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.

Утім, в тих регіонах, де кількість опадів була достатньою, ситуація з сільськогосподарськими культурами краща. До того ж, наприкінці місяця погодні умови стали більш сприятливими. Утім, на півдні та у східних регіонах країни ситуація трохи гірша.

Читайте також: 200 гектарів соняха побив град в Одеській області

“Із зниженням температури повітря і ґрунту та підвищенням вологості повітря на початку та у кінці третьої декади липня умови вегетації покращилися, найбільше у західних областях. У кінці липня, незважаючи на певний дефіцит опадів та нерівномірний характер їх випадіння, на більшості площ під соняшником, кукурудзою, соєю та цукровим буряком запаси продуктивної вологи були достатніми та задовільними, проте спостерігалися осередки ґрунтової засухи у східних та південних областях”, – зазначають синоптики.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!