Дніпровські фермери змогли зменшити собівартість готової продукції майже на 80%

0 606

Фермерам господарства «Віталій», що в селі Хуторо-Губиниха Дніпропетровської області вдалося майже на 80% зменшити собівартість готової продукції. А все завдяки застосуванню мульчувальної плівки, механізації висаджування розсади та догляду.

«Висаджуємо броколі на мульчувальну плівку, адже вирощування без плівки супроводжується багаторазовими ручними прополюваннями, оскільки гербіциди часто не спрацьовують, – розповів заступник директора ФГ «Віталій» Олексій Гуртовий. – Цього року через рясні дощі навесні ситуація з бур’янами була особливо складною, у нас гербіциди спрацювали погано.

Минулого року теж мали неприємну ситуацію, коли придбали гербіцид із простроченим строком дії, тому він просто не спрацював. Добре, що ми броколі вирощуємо на плівці й можемо застосувати механічну обробку міжрядь».

У господарстві планують поступово мінімізувати гербіцидне навантаження й застосовувати лише ґрунтовий гербіцид перед садінням розсади. Завдяки наявному парку техніки тут можуть видаляти до 90% бур’янів механізовано.

За час вирощування ми зменшили собівартість готової продукції майже на 70–80% за рахунок застосування мульчувальної плівки, технологій обґрунтованого поливу, механізації виробництва завдяки придбанню спеціалізованої техніки.

«Наша розсадосадильна машина дозволяє здійснювати висаджування розсади на площі до 1 га за день, залучаючи при цьому всього 3 робітників замість 12», – уточнив Олексій Гуртовий.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!