До 60 тисяч за гектар: в Мінекономіки назвали ціну на землю після старту продажу

0 1 914

На самому початку продажу землі один гектар українських чорноземів підніметься в ціні до 50-60 тисяч гривень. Такі дані представили в Мінекономіки (Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

У відомстві уточнили, що за українськими законами не можна здійснювати продаж землі за ціною нижче нормативно-грошової оцінки. Зараз така оцінка гектара землі – 28 тисяч гривень.

Однак у міністерстві відзначили, що з вступом ринку в силу вартість землі різко зросте.

Але навіть незважаючи на такі райдужні прогнози, кажуть у відомстві, продавати землю поки що готові лише 5-7 відсотків її власників. У Мінекономіки також нагадали про державну підтримку фермерів.

До цього у Кабінеті міністрів України назвали реальну ціну української землі. Середня вартість за один гектар доходить до 4958 доларів. Про це свідчать дані “Аудиту економіки України”.

Відзначимо, що така ціна була зафіксована при нормативній грошовій оцінці 955 доларів за 1 га землі за станом на 2018 рік.

Іншими словами, реальна вартість українських чорноземів в п’ять разів дорожча від поточного значення.

Також повідомляється, що з новою реформою про відкритий ринок землі економічний ефект від підвищення вартості ділянок складе додаткові 14 млрд доларів ВВП.

 

SEEDS.org.ua за інформацією FBC.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!