До глобальної екобази потрапили мільйон унікальних тварин і рослин України

0 386

Днями у глобальну базу даних біорізноманіття GBIF включили нові екземпляри тварин і рослин з України. Таким чином їх стало рівно мільйон, повідомила Українська природоохоронна група у Facebook.

«Ще зовсім недавно в міжнародній базі даних GBIF було приблизно пів мільйона записів, більшість з яких завантажили іноземні організації. За останній час ситуація змінилася на краще», — прокоментували цю подію екологи УПГ.

Вони наголосили на тому, що вільний доступ до даних про біорізноманіття вкрай важливий не лише для розвитку науки, а й для охорони природи. Відкриті дані корисні для створення нових об’єктів природно-заповідного фонду, під час оцінки впливу на довкілля, планування лісогосподарських заходів.


The Global Biodiversity Information Facility  — це найбільший у світі агрегатор відкритих даних з біорізноманіття, що містить понад півтора мільярда спостережень із понад 55,6 тисячі наборів даних, опублікованих 1630 науковими установами або проєктами громадської науки з усього світу.

До створення української бази свого часу активно долучилися фахівці Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Державного природознавчого музею НАН України.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!