До українських сіл поступово повертаються заробітчани

1 2 027

Одна з найбільших проблем українських фермерських господарств — це кадровий голод у сільській місцевості. Про це в ефірі радіо “Колос” розповів голова господарства “Українець-Агро” Микола Машук.

Машук зазначає, що “Українець Агро” має чималі потужності з утримання тварин та виробництва сирів, але не може знайти потрібних фахівців. Із 4 навколишніх сіл, де проживає 700 осіб, вдалося залучити лише технолога з виробництва сирів. Що стосується доглядальників за тваринами – завдання виявилось дуже непростим.

“У Богуславі познайомився з Тетяною Сальновою. Вона все життя працювала з тваринами, чудово знає технологію варіння сирів. Спочатку залучали її як консультанта. Зараз Тетяна варить ексклюзивні сири за власними рецептам, які не поступаються імпортним зразкам”, — розповідає керівник господарства.

Додає, що виробляють цілу лінійку сирів. Недавно представляли їх в Парижі на виставці SIAL, де дегустатори високо оцінили якість українського продукту.

“Людей у селах лишилось мало. Хати пустують, молодь від’їжджає. Є школа, де всього-на-всього 56 дітей. Працювати нікому”, — скаржиться фермер.

Спочатку господарство запрошувало до роботи місцевих. Проте вони не хочуть працювати, не знають дисципліни. “Чоловіки п’ють, жінки думають більше про своє господарство, просто відпрацьовуючи на роботі по 8 годин. Я змушений брати на роботу людей по всій Україні на вахтовий метод — два тижні через два”, — говорить він.

Все ж, є і позитивна тенденція — поступово до роботи в українському селі повертаються заробітчани. Їм пропонують достойні умови праці та зарплатню, житло і навіть харчування за рахунок роботодавця.

Окрім того, господарство починає шукати майбутніх працівників серед студентів профільних навчальних закладів. Зокрема, “Українець Агро” налагоджує співпрацю з Немішаївським коледжом.

“Зустрілися зі студентами та викладачами, я спробував сири, що вони варять, та домовились про можливість проходження практики у нас, — говорить Машук. — В Немішаївському коледжі добре навчають теорії, тому пропоную студентам пройти практику у нас і здобути практичні знання та уміння”.

Директор  Немішаївського коледжу Володимир Альохін додає, що з проблемою дефіциту кадрів стикається безліч фермерських господарств.

“Але добре, що фермери зрозуміли — без участі роботодавця не отримати гарного працівника. Та долучаються до спільного навчання студентів”, — говорить він.

Зі свого боку Машук додає, що готовий ділитися досвідом зі студентами, які любитимуть свою роботу, мають бажання вчитись, будуть дисциплінованими та чесними.

На порядку денному у фермера — знайти ще одного зоотехніка та технолога по переробці молока, доглядачів за тваринами, сироварів.

“Ми плануємо тримати 600 дійних кіз  (маємо доїльний зал на 24 кози, варочний цех на 700 л і на 170 л). Побудуємо ще один варочний цех. Тож потребуватимемо мінімум 6-8 чоловік для догляду за тваринами, 2 зоотехніка, ветеринара, і як мінімум 4 людей — на сироварню”, — розповів він.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Іван пише

    Мої племінники, сімя, працюють в Чехії по догляду та обслуговуванню буйволів. Отримали квартиру і всю соціалку. Але в місяць отримують три тисячі євро на двоїх.
    Дайте Ви пане Машук хочаб тисячу євро зарплати. Я першим буду в черзі на працевлаштування.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!