Домашня консервація – успішний бізнес фермерської родини Сус

0 727

Живе в с. Матвіївка Вільнянського р-ну Запорізької обл. дружна і працьовита родина Сус. Після багатьох спроб в різних напрямках сільського господарства, в родині остаточно зайнялися виготовленням овочевих консервів на продаж. Це вдалий сімейний бізнес, яким займаються всі і батьки,і діти. Започаткувала бізнес на домашній консервації мати сімейства Тетяна Анатоліївна і залучила до цієї справи чоловіка, доньку і двох синів.

 Багато чим займалась Тетяна Сус, в тому числі вирощуванням овочів в теплицях і відкритому грунті. Коли колгоспи та радгоспи наказали довго жити, а їх майно пішло на распойовку, то Тетяна стала власницею бувшої радгоспної їдальні. Після ремонту приміщення там було відкрито цех, де виготовляються овочеві салати, які реалізують на місцевому ринку.

Та все ж таки досвіду і знань для розширення справи не вистачало. Тому, коли Тетяна дізналася про Україно-канадський проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, то не роздумуючи підключилася до нього. «Завдяки Проекту ми тепер постійно вчимося, слухаємо тренерів зі світовим ім’ям, переймаємо досвід, – розповідає Тетяна Анатоліївна, – Я, приміром, освоїла курс маркетингу, психології бізнесу та інші. Можу і сама консультувати колег. Крім того, ми змогли отримати дуже корисні гранти на придбання обладнання».

Взагалі Тетяна Сус дуже активна людина і відкрита до всіляких інновацій. А для обміну досвідом і фермерської взаємодопомоги вона очолила  Вільнянську районну організацію «Ради жінок-фермерів Запорізької області». «Якщо треба, годинами розповідатиму, як саме можна переробляти овочі, фрукти, іншу плодово-ягідну продукцію, – каже Тетяна Сус, – Взагалі фермер може переробляти все, тільки треба включити фантазію. Наприклад, кісточки від персиків після варки варення треба розколоти, подрібнити серцевину і додати в дитячий крем. От і маєте цілющий натуральний скраб для обличчя».

І не дарма ця жінка з активною життєвою позицією в вересні 2016 року здобула перемогу у Всеукраїнському Фестивалі домашньої консервації. Тоді на цьому традиційному фестивалі-конкурсі приймали участь виробники консервації з різних районів Запорізької області, які після його завершення свою продукцію доправили в зону АТО. А Тетяна Анатоліївна доправила майже 600 кг смачної продукції і стала переможницею, отримавши в нагороду цікавий європейський тур.

SEEDS.org.ua за матеріалами http://agroportal.ua/ua/publishing/klub-agroeffektivnosti/klub-agroeffektivnosti-fermer-mozhet-pererabatyvat-vse-tolko-vklyuchite-fantaziyu/#

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!