Досліджуємо насіннєвий матеріал завчасно

0 451

Посівна ще далеко, однак подбати про якісний посівний матеріал ранніх ярих культур варто вже зараз. Тим паче, що, як відзначають в «Інституті здоров’я рослин», погодні умови агросезону – 2020 не сприяли формуванню якісного насіння майже всіх культур.

Тож щоб визначитися, що сіяти навесні, і 100% зробити вибір на користь якісного посівного матеріалу, насіння варто перевірити на показники якості та безпеки в лабораторних умовах.

«Якісний посівний матеріал одна із запорук високої врожайності: адже якщо посіяне насіння не зійде чи або зійде, але дасть неоднорідні сходи, то жодні добрива чи засоби захисту рослин ситуацію особливо не врятують, – відзначає керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.Тому я рекомендую придбаний посівний матеріал дослідити на показники енергії проростання, схожості, чистоти, а також неодмінно провести фітопатологічну експертизу. Таке дослідження гарантовано покаже, наскільки посівний матеріал якісний, чи можна його сіяти, чи краще замінити взагалі».

Енергія проростання насіння, пояснює пані Ірина, характеризує його життєздатність, від якої залежить швидкість проростання: насіння з високою енергією проростання дає ранні й рівномірні сходи. А схожість насіння – це показник, який вказує на кількість схожого насіння у відсотках від загальної кількості насінин. В «Інституті здоров’я рослин» ці показники визначають методом пророщування. А чистоту насіння визначають за допомогою двох насіннєвих наважок установленого розміру, де кількість насіння основної культури в наважці визначена у відсотках (ДСТУ 4138-2002).

Окремо варто сказати про фітопатологічну експертизу, оскільки саме вона допоможе підібрати правильний протруйник, який максимально ефективно захистить ваші посіви на ранніх етапах росту та розвитку. Спочатку фахівці Інституту проводять дослідження методом вологої камери в сучасних кліматичних камерах, що дає можливість виділити збудників хвороб рослин, потім методом мікроскопування ідентифікують захворювання, а тоді  приступають до розробки системи захисту.

За результатами дослідження спеціалісти надають аграрію рекомендації щодо агротехнічних прийомів (глибина висіву, норма висіву тощо), а також застосування протруйників для обробки насіння. При низьких посівних якостях насіннєвого матеріалу надаються рекомендації, що сприяють підвищенню цього показника (стимулятори росту, мікродобрива тощо).

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!