Доходи українських експортерів ягід зменшилися через недовіру до авіатранспорту

0 160

Експорт малини авіатранспортом на Близький Схід українськими постачальниками сприяв би збільшенню доходів в 30 разів. Таку думку висловлюють експерти виданню EastFruit.

Минулого року в свіжому вигляді Україна експортувала з ягід лише лохину. Вантаж відправлявся переважно країнам Євросоюзу і тільки автотранспортом. Але ціни на лохину тоді знизилися, і у результаті − зменшилися доходи виробників. Малина в свіжому вигляді не експортувалася великими партіями, а єдиним винятком можна вважати поставку в Польщу. Тому ціни на малину в Україні влітку впали до критично низького рівня, а садівники почали позбавлятися цієї культури.

Як зауважив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, відправка свіжих ягід авіатранспортом могла б допомогти збільшити доходи виробників ягід, щоправда, при цьому довелося б докласти значно більше зусиль, змінити звичні уклади.

На думку експерта, наявність великої кількості прямих пасажирських рейсів з України в Дубай, а також в інші країни Близького Сходу, дає змогу значно скоротити термін перебування ягоди в дорозі, і протягом доби з моменту відвантаження вона зможе потрапляти на прилавки споживачів в цьому регіоні. При цьому обсяги кожної партії можна збільшити на 3-5 тонн.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!