Думка: держава має заохочувати фермерів до екологізації виробництва

0 99

Під час цьогорічного Grain Storage Forum ELEVATOR (Elevator 2021), який відбувся 25 травня в Києві, українські аграрні експерти обговорили питання зберігання, переробки, продажу та логістики зернових. Організатори заходу – Інформаційно-аналітична Група компаній ProAgro Group та Українська Зернова Асоціація (УЗА). Представники SEEDS відвідали подію і приготували інформацію з перших вуст.

Зокрема, на форумі йшлося про необхідність екологізації аграрного виробництва. Ольга Трофімцева, виконувачка обов’язків міністра аграрної політики і продовольства у 2019 році, вважає, що аграрії українські зможуть відмовитись від практик виробництва, шкідливих для довкілля.

«Я говорила ще 3 роки тому на своїй посаді в. о. міністра: варто спробувати встановити діалог між виробником, трейдером та державою таким чином, щоб був заохочений, той же малий фермер, не використовувати контрабандні ЗЗР чи пестициди, а постачати зерно відповідної якості. А держава б створювала умови, щоб їх до цього стимулювати. Сьогодні це не працює, так, як мало б працювати», — говорить Ольга Трофімцева.

Також експерти обговорили питання державної підтримки та регулювання експорту аграрної продукції. Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, підтримує ідею стимулів з боку держави, але також наголошує на необхідності сприяння розвитку переробної промисловості.

Тарас Качка: «Потужність українських виробників зерна — надзвичайна»

«Треба розуміти що потужність українських виробників —  надзвичайна. Її треба усвідомлювати. Інша справа — як її розвивати, підтримувати і т. д… Уряд має стимулювати не лише експорт аграрної сировини, а й переробку та продаж продукції з доданою вартістю. Але для цього варто шукати нові ринки», — зазначив пан Качка.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!