Думка: Китай – великий партнер, та обережність не завадить

0 248

Світова експансія китайського капіталу дісталася і до України. Однак нам потрібно обережно розширювати цю співпрацю, щоб не бути просто використаними для розвитку і без того великої економіки Китаю, розповів у коментарі для САПІЄНЗА глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.

За підсумками першого кварталу 2019 року обсяги торгівлі між Україною і Китаєм зросли до $2,55 млрд, а Китай став найбільшим торгівельним партнером України, до того ж експорт базується саме на агропродукції.

“Треба сказати, що експансія китайського капіталу відбувається зараз по всьому світу і в результаті дійшла і до України. Однак тут важливо розуміти, як ми себе позиціонуємо в партнерстві з Китаєм.

Китайський бізнес дуже специфічний: завжди потрібно пам’ятати, що вони мислять стратегічно, ведучи бізнес по всій планеті, відмінно орієнтуються в тенденціях, менталітеті, устрої економік. Це гідний і дуже досвідчений партнер”, – зазначив Руслан Соболь.

“У партнерстві між слабким і сильним виграє точно не слабкий. Тому нам потрібно обережно розширювати цю співпрацю, щоб не бути просто використаними для розвитку і без того великої економіки Китаю. Наразі китайці закуповують у нас сировину, проте кінцевий продукт роблять у себе в країні. Але ж гроші завжди в кінцевому продукті, не в сировині.

Тому нам потрібно позиціонувати себе як партнера, який готовий до розширення співпраці на території України: створювати спільні підприємства, залучати їхні інвестиції в нашу країну”, – додає глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу.

“Як результат, ми сформуємо тут спільні фабрики, заводи, лінії готової продукції, робочі місця, від чого всі тільки виграють. Ефективну взаємодію я бачу саме в такій формулі.

По-іншому співпрацювати, тобто експортуючи сировину, теж можна, але тоді потрібно формувати тут український капітал, самостійно відкривати лінії кінцевої продукції і продавати товар в Європу. Але ця стратегія довша і вимагає державної підтримки”, – переконаний Руслан Соболь.

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

Сапиенза для SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!