“Дунайський Аграрій” планує зайняти нішу постачальника батата в європейські країни

0 439

Компанія “Дунайський Аграрій”, що займається органічним землеробством, планує вирощувати те, що не можуть вирощувати у більшості європейських країн, зокрема, таку культуру як батат.

Про це повідомив директор компанії Роман Дяжук під час виставки BIOFACH-2019.

«Планую вирощувати те, що не може вирощувати більшість європейських країн. Батат, кавун, диня, персик – моїми прямими конкурентами в цих позиціях можуть бути тільки іспанці й італійці», – розповідає Роман Дяжук.

Він також зазначив, що пару років тому вирішив шукати свою нішу в органіці і відтоді розпочав вирощування овочів, кавунів, фруктів, зернових і бобових культур. “Участь в BIOFACH мені потрібна в першу чергу для того, щоб зрозуміти, яка продукція сьогодні цікавить Європу і весь світ. Плануємо почати експортувати овочі і фрукти в Європу. До цього мали досвід в експорті органічних зернових, ріпаку, соняшнику, гороху і сочевиці», – розповідає Роман Дяжук.

За його словами, попит на українському ринку на органічні кавуни «Дунайського Аграрія» дуже великий, але цікава реакція на цей продукт на європейському ринку.

«Якщо подивитися каталог учасників BIOFACH, то показує 8 екзібіторов, які пропонують органічний кавун, а в такій позиції як батат (солодка картопля) всього дві компанії – з України та Іспанії», – уточнює Роман Дяжук.

Він зазначає, що участь у виставці також допоможе зорієнтуватися в потребах і запитах європейського ринку. Просувати продукцію за кордоном також допомагає вдале географічне розташування господарства – на Півдні України, а це 45 паралель, де вирощені продукти славляться надзвичайними смаковими якостями.

За його словами, поки складно передбачити обсяги експорту, адже ціна на продукцію формується під урожай. Також важливо враховувати врожайність в інших країнах. Так, наприклад, в Італії через затяжні дощі, очікуваного врожаю батату не було, тому є шанс зайняти нішу постачальника батата в європейські країни.

Роман Дяжук каже, що на внутрішньому ринку попит поки на батат не сильно великий, в минулому сезоні 5 тонн вирощеного овоча «Дунайський Аграрій» реалізували через одну з торгових мереж, але це невеликі обсяги.

«У цьому сезоні ми вже запланували виділити під батат 10-20 га, під кавун – більше 20 га і думаємо, що в цьому році зберемо більше 50 тонн персика», – зазначає Роман Дяжук.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!